Názory na kongresy

Jsme velice hrdí, že zde můžeme uveřejnit Vaše názory na již proběhlé kongresy z let 2008 – 2018.

Děkujeme, tým Life Support.


Vážený pane řediteli,

dovolte mi poděkovat Vám i celému týmu za kvalitně připravený kongres a to jak po stránce organizační, tak po stránce odborné. Dle mých zkušeností to byl jeden z nejpřínosnějších kongresů, které jsem měla možnost vidět, témata byla pestrá a zajímavá, řečníci poutaví. Jsem ráda, že kongres má svou tradici, protože je zřejmé, že operační řízení si zaslouží pozornost a prostor pro sdílení zkušeností a názorů. Bylo inspirující vidět, co všechno se kolem operačního řízení děje, kdo všechno se dění účastní a kolik lidí má zájem tuto část zdravotnictví rozvíjet. Povedlo se Vám to od zahraničních přednášejících až po nápad dát na jmenovce důraz na křestní jméno.

Přeji Vám i Vašemu týmu hodně sil a energie při přípravě dalšího ročníku.  S přáním pěkného dne, Martina 


Opäť skvelý kongres,
organizácia ako aj prednášky boli výborne zorganizované, najviac sa mi však páčila diskusia k nim:-). Teším sa na ďalší ročník!
S pozdravom Renáta


Dobrý den,
i my ze ZZS Zlín děkujeme za skvěle zorganizovaný a výborný kongres.Získali jsme mnoho informací od kolegů z jiných operačních středisek.Vše bylo pro nás velkým přínosem,aproto se těšíme na další Vámi realizované akce.

S přátelským pozdravem Jitka


Dobrý den,
děkuji za výborný kongres. Za svoji pracovní kariéru jsem neměl možnost se zúčastnit lépe organizačně připravené a odborně nastavené akce. S velkým zájmem jsem si vyslechl zkušenosti z jiných operačních středisek a obzvláště pak i z jiných zemí.Celý seminář byl pro mě velikým přínosem. Již nyní se těším na další Vámi zrealizovanou akci. S přáním hezkého dne Láďa


Děkujeme za výborně připravený kongres, ubytování, kulturní i sportovní vyžití bylo bezvadné. Přednášky měly vysokou úroveň a upozornění na nelehkou práci operátorů jsou vždy velmi povzbuzující a dobře se poslouchají. Je vždy ku prospěchu všech, dozvědět se o práci i problémech ostatních kolegů. Velmi se nám tam líbilo a pokud budeme mít to štěstí, rády se zúčastníme dalšího ročníku ať bude kdekoliv.

S pozdravem Marcela


Dobrý den
děkuji organizátorům 2.ročníku kongresu “Operační řízení” za skvělou atmosféru a za to, že se věnují nám, pracovníkům zdravotnických operačních středisek. Tak jako před dvěma roky ani letos mě tato akce nezklamala, je tu vždy bezvadná atmosféra, máme možnost poznat a porovnat naše zkušenosti se zkušenostmi ostatních pracovišť.
Organizace byla bezvadná, jak pčřednášky tak i kulturní program.
Ještě jednou díky a těším se na další setkání,

zdravím vás Jiřina F.


Ďakujem za výborne pripravenú akciu,tak ako pred 2 rokmi.Som rád,že som sa mohol zúťastniť.Už sa teším na ďaľší ročník. Prajem Vám, aby ten zápal a chuť do práce Vám ostala aj naďalej. Verím,že sa stretneme aj skôr ako za dva roky

.
S pozdravom Ľudo P.


Ďakujem za skvelé zážitky a perfektne pripravený priebeh celého kongresu.S potešením som sa oboznámila s charakterom práce v ČR a dúfam,že pozitívne veci sa presadia aj u nás.
Z osobnej stránky som bola veľmi rada,že sa konal kongres na Valasku,ktoré je môjmu srdcu blízke,pretože z tohto kraja pochádzala moja mama a ja som v blízkosti Valaských Klobouk trávila prázdniny. Ešte raz vrelá vďaka a prajem Vám veľa osobných a pracovných úspechov.Rada Vás stretnem na ďalšom ročníku.


Zdraví Marta


Dobrý den všem,
měl jsem tu čest být přítomen na 1.ročníku v Milovech a tak jsem si nemohl nechat utéct i 2.rošník ve Všemině. Kongres zaměřený na operátory a jejich operační činnost nejde jen tak obejít už jen z důvodu že tu funkci zastupuji i já. A organizační tým si moc vážim pro jejich profesionální přístup k věci. Od příjezdu na mě a mé kolegy čekala příjemná atmosféra plná squelých lidí z velké “rodiny” záchranné služby Čech a Slovenska. Příspěvky kolegů byli zajímavé. Zejména mě vždy poteší kazuistiky z údálostí, se kterými se potkávám při své práci taky a mohu tak vidět/slyšet jak tu danou úlohu splnil tým jiného města nebo republiky. Myslím že všem posluchačům nejlépe pomůže k představě bohatá foto-video dokumentace ale nedílnou součástí je zejména hovor operátora s pacientem. Tam totiž dochází k diskusi o tom jak “jednoduché” je získat ten balík důležitých informací pro výjezdovou skupinu. Není to vždy, jak se lidově říká:”med lízat”. Ale abych byl stručnější :) Přeji mnoho úspěchů, štěstí a zdaví i v osobním životě všem, kteří se na této squelé akci podíleli, podílejí a doufám že dlouho ještě budou podílet. Patří vám velké díky i lidem kteří se připojili svým příspěvkem k programu.
PS: s výberem prostředí, cateringu, hudby to bylo výborné a nemám co dodat. Věřím že při výberu místa/hotelu to není vždy tak jednoduché a vzdálenost nemusí všem vyhovovat. Vyměnit si názory, nápady s kolegama ze Slovenska mě vždy poteší a tak dokážu pochopit že 3.ročník nebude u Prahy ale někde v nádherném pohraničním prostředí hor a lesů mezi Slovenskou a Českou republikou. Končí se sloem:

DĚKUJI. S pozdravem Radek


Dobrý den
gratuluji Vám ke skvělé organizaci! Přednášky, společenský večer, ubytování i sportovní vyžití (bazén) – vše bylo bezva. Na příště by možná nebylo špatné zařadit setkání vedoucích lékařů KZOS a do přednášek zapojit i naše kolegy IT, kteří, jak jsem si všimla, jen skromě poslouchali. Co se týče místa konání příštího kongresu, zajímavá by mohla být vojenská zotavovna (Slapy). 

S pozdravem Helena Š.


Absolútne skvele pripravený kongres!!! Celému organizačnému tímu ďakujem a už sa teším na ďalší ročník.Zároveň si Vás dovolím pozvať na druhý ročník
Kongresu UM a MK 14-16.4.2011 v Senci.


S pozdravom Renáta B.


Zdravíme, alespoň opožděně, organizátory loňské koference Operačního řízení ve zdravotnictví. Chtěla bych se i s kolegyní připojit ke chvále jak průběhu, tak i obsahu celé konference. A protože jsme obě dlouhá léta operátorky, toto setkání pro nás bylo obzvláště přínosné. Moc děkujeme a hlavně doufáme a těšíme se na pokračování načaté štafety.

M.Marková a J.Skoková OS ZZS ÚK


Velmi rád se připojuji k pozitivním komentářům. Tato konference zcela jistě patřila k těm nejlepším, kterých jsem se měl možnost zůčastnit. Velmi kvalitní přednášejíci a organizačně(z mého pohledu) bez chyb. Přizvání operátorů HZS může být jenom přínosné pro všechny.

Jan Tamele, LZS Praha.


Chcel by som sa poďakovať organizátorom kongresu za vydarenú akciu, ktorá bola prínosom aj pre nás zo Slovenska. Bolo zaujímavé porovnávať chod jednotlivých OS aj napriek inej organizačnej štruktúre. Nakoniec sme aj tak dospeli k rovnakým problémom pri práci OS v oboch republikách. Veľmi by nám pomohli aspoň prepisy jednotlivých prednášok, lebo sborník abstraktú je len orientačný a neobsahuje všetky zaujímavé body, ktorým by sa bolo dobré venovať podrobnejšie. Čo sa týka spolupráce s ostatnými zložkami IZS by bolo dobré zvážiť či by skladba prednášok bola v takomto znení poučná aj pre hasičov alebo policajtov a či by sme mohli pri ich prítomnosti prebrať toľko tém ako to bolo teraz. Možno by to chcelo iný kongres spolu s nimi. Takže ešte raz ďakujeme a tešíme sa na stretnutie na budúci rok.

Miloš Hoppan KOS ZZS Nitra


I já musím říct, že konference byla úžasná, přednášky, kolegové, místo, děkuji za pěkně strávené dva dny a těším se na příště. A pozvat operátory ostatních složek IZS? No, nevím. Myslím si, že když jsme se tak hezky sešli všichni ze stejné ,,brandže”, měli bychom se ještě nějaký čas věnovat sami sobě, určitě si máme ještě o čem vykládat, možná pak až časem přizvat kolegy z IZS,zatím bych je nechala ještě ,,spát”. Já touto cestou děkuji pořadatelům, zdravím všechny účastníky a příští rok na viděnou,

Martina ze ZZS OK.


Milí organizátoři, chtěla bych vám všem poděkovat především za odvahu, se kterou jste se pustili do projektu 1.konference na téma “operační řízení” u nás- alespoň pokud si vzpomínám..za 12 let mé praxe na ZS. Jsem vděčná, že se někdo začal zajímat o “zákulisí” záchranek. Myslím, že konference byla organizátorsky výborně zvládnutá výběrem místa konání počínaje, přes kvalitní přednášky (které nám tolik chybí) a vynikajícím vínem konče :-) V dalším ročníku bych ocenila spolupráci s ostatními složkami IZS, která bude jistě přínosem pro všechny.

S pozdravem M. Stránská, OS ZZS Středočeského kraje


Musím vám poděkovat za velmi hezky “udělanou” konferenci. Myslím, že byla pro většinu z nás přínosná a společenský večer ukázkově relaxační, atmosféra téměř rodinná.
Přesto by možná bylo dobré pro příště dodržet čas přednášek max. okolo 15 minut, 1/2 hodinové povídání je náročné na udržení pozornosti a pokud není řečník obzvlášť výřečný, dá se předpokládat i neklid v sále.
Co se týče jiných operátorů (HZS,Policie), nemám mnoho důvěry v to, že by se zúčastnily. Policii většinou nezajímá nikdo jiný než ona sama a HZS ze svého pomyslného trůnu krále operátorů taky asi nepřijde mezi obyčejné smrtelníky. Za pokus to asi stojí, jen bych se trochu bál, aby nepřijel pán s mnoha hvězdami na výložkách a dvě hodiny nemluvil o ničem.
Možná bylo vhodnější nechat více prostoru při diskuzích o přednesených HN, která byla jistě pro většinu z nás velmi záživná a alespoň mě, který má zkušenosti s HN pouze z nácviků, hodně poučná. Možná by to chtělo ponechat v programu dne větší prostor pro diskuzi, pokud se objeví zajímavé téma. Škoda, že poněkud selhala technika, u semináře pro operátory, kde se předpokládá přehrávání hovorů je to škoda dvojnásobná. Přesto chci říci, že i přes výše uvedené a v podstatě velmi drobné maličkosti jsem rád, že jsem se tohoto semináře zúčastnil a jako pořadatelé máte ode mne velkou pochvalu a přání, ať se vám daří i další věci, které máte v plánu.

Z. Šimon, ZZSLK


Moc se mi líbila konference k tématu operační řízení ve zdravotnictví, skladba přednášek perfektní, snad jen více kazuistik z jednotlivých krajů/ libovolnost/, do budoucna možnost spolupráce s ostatními složkami IZS na přednáškách, jinak co do zajištění ubytování a spol. večera bez chyby.

S pozdravem Pavla Lamačová ZZS Olom. kraje.


Konference si moc cením, přednášky byly velmi poučné, jasné . Líbili se mi moc i rozbory HN, které byly prezentovány. Jedinečná byla i atmosféra v konferenčním sále. Díky všem , kteří se podíleli, moc se těším na příští rok.

Lenka P.


Na konferenci se mi velmi líbilo, perfektní skladba přednášek a vysková úroveň. Výborný společenský večer. Díky a za to a těším se na příští ročník.

Zdravím Martin